Giriş Kayıt Ol Şifre Sıfırla

Diriliş Osman Hangi Kanalda Yayınlanacak ?

Diriliş Osman Hangi Kanalda Yayınlanacak ?

2018 yılının en çok reyting alan dizilerinden biri olan Diriliş Ertuğrul yerini Diriliş Osman’a bırakıyor. Haliyle bu yeni dizi akıllarda bir çok soru oluşturdu. Peki Diriliş Osman hangi kanalda ve ne zaman yayınlanacak?

Diriliş Osman Hangi Kanalda Yayınlanacak ?

Diriliş Ertuğrul dizisi Ertuğrul Bey’in ölümünün ardından TRT 1’de final yapacak. Oğlunun yani Osman beyin tahta geçmesiyle yeni dizi Diriliş Osman başlayacak. Diriliş Osman’ın çekimleri, oyuncu masrafları ve daha profesyonel çalışma ortamı için bütçenin arttırılmasını talep eden Mehmet Bozdağ TRT 1’den olumlu yanıt alamayınca özel kanallara başvuru yaptı.

Diriliş Osman’ın yayınlanması için ulusal kanallar ile görüşen Bozdağ ATV ile anlaştı. Çekimlere yeni başlanacağından Diriliş Osman dizisi yeni kanalı olan ATV’de gösterilecek. Büyük ihtimalle yayın günü değişecek olan Diriliş Osman dizisinde Engin Altan Düzyatan olmayacak. Fakat yaşlanmış halini başka bir oyuncu canlandıracak.

Diriliş Osman’da Osman Bey’i ise Bali Bey olarak bilinen Burak Özçivit yeni dizide başrol oyuncusu olacak.

Diriliş Osman Neden TRT1’de Yayınlanmıyor?

Diriliş Osman dizisi için daha yüksek bir bütçe talep eden Mehmet Bozdağ TRT 1 ile yollarını ayırdı. Ekonomik sebeplerden dolayı verilen kararın ne kadar doğru olduğunu dizinin aldığı reyting oranlarından göreceğiz. TRT1’de yayınlanmasına alıştığımız bu projenin devamınının TRT’de yayınlanmayacak olması üzücü oldu.

 

Bu yazı 10 TEMMUZ 2019 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Son Yorumlar